Postimet e ditës

  Dibra Marketing
  3 hours ago

  Pronë në shitje tek Llixhat e Peshkopise

  Shite kjo prone qe ndodhet tek llixhat e Peshkopise e cila ka nje siperfaqe prej 1900 m2 Blerja e saj…
  Në Dibër të Madhe
  3 days ago

  “Modern Light” në Dibër të Madhe

  Dyqani dhe pike shumice Modern Light ne Diber te madhe. Prej dy vitesh po sjell ne treg jo me pak…
  Lajme nga Dibra
  4 days ago

  Bulqizë/ Goditën me sende të forta 2 shtetas

  Bulqizë Goditën me sende të forta 2 shtetas, ndërhyrja në kohë e policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshmëm të konfliktit. Arrestohen në…
  Aktualitet dhe Lajme
  5 days ago

  Ja dhe vendi i dytë që njeh zyrtarisht patentat shqiptare

  Këshilli i Ministrave miratoi këtë të mërkurë në mbledhjen e qeverisë marrëveshjen e arritur mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë…
  Aktualitet dhe Lajme
  6 days ago

  Dështon Ronela Hajati në Eurovision, nuk shkon dot as në finale

  Ronela Hajati nuk ka mundur të shkojë në finalen e madhe të Eurovision 2022 në Turin të Italisë. Ronela ka…
  Aktualitet dhe Lajme
  6 days ago

  Aplikimet për kryetarët e degëve të PS në 61 bashki të vendit, kushtet dhe procedura që duhet ndjekur

  Në zbatim të vendimit të Kongresit të 9 Prillit dhe Asamblesë Kombëtare të 7 Majit, Partia Socialiste ka hapur procesin…
  Aktualitet dhe Lajme
  1 week ago

  Bota pret në ankth fjalimin e Putinit, në Ditën e Fitores

  Rusia shënon sot Ditën e Fitores, apo atë që njihet si mposhtje e Gjermanisë naziste në vitin 1945. Trupa, tanke,…
  Dibra Marketing
  2 weeks ago

  Makina me qera “Flori” në Peshkopi

  Nese doni te udhetoni shpejt dhe te sigurte ne cdo lloj destinacioni, rezervoni makinen tuaj te preferuar tek Rental Car…
  Dibra Real Estate
  2 weeks ago

  Shitet magazina e ish tregtisë në Peshkopi

  Shitet maganiza e ish tregtise tek rruga e pazarit ne te majte, vetem 10 m poshte ures se qytetit te…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 weeks ago

  Monument i madh i popullit Dibran

  Nga Abdurahim Ashiku: Shënime nga  “Fletë të zverdhura ‘80” Dhe një pyetje për dibranë: A DO TA LINI QË GJITHË…

  Dibra Real Estate

   Dibra Real Estate
   March 11, 2022

   Shitet ky apartament 3+1 në lagjen Dobrovë, Peshkopi

   Apartament ne shitje ne rrugen e shkolles Irfan Hajrullai ne lagjen Dobrove Hyrja  ka nje siperfaqe te brendshme prej 91…
   Biznese ne Shitje
   February 5, 2022

   Shitet shtëpia dhe dyqani në qendër të Peshkopisë

   Nese jeni te interesuar per nje shtepi 1+1 por njekohesisht edhe nje dyqan ku mund ta jepni me qera ose…
   Biznese ne Shitje
   February 3, 2022

   Dobrovë, shitet “Bar Kafe Kapxhiu” 126 m2

   Ne lagjen Dobrove te Peshkopise ndodhet “Bar Kafe Kapxhiu” ku prej vitesh ushtron kete aktivitet duke i sherbyer klienteles me…
   Biznese ne Shitje
   January 31, 2022

   Dobrovë Peshkopi, shite kjo Bar Kafe Mezeri

   Shitet kjo prone aktualisht biznes ne lagjen Dobrove ku frekuentohet si Bar Kafe Mezeri , ka nje siperfaqen prej 75…
   Biznese ne Shitje
   January 28, 2022

   Peshkopi, shitet ky biznes me çdo gjë gati!

   Eshte ne shitje ky biznes i kompletuar ose siç njihet ndryshe ne qytetin e Peshkopise, Zgara “Gesti” Ka nje cmim…
   Dibra Real Estate
   January 20, 2022

   Në shitje ky apartament i ri në lagjen Dobrovë, Peshkopi!

   Ky apartament eshe i ri dhe nuk ka banuar askush me pare, eshte 2+1 dhe ka nje siperfaqe prej 113…
   Dibra Real Estate
   January 16, 2022

   Shitet kjo shtëpi private në Peshkopi

     Shitet kjo shtepi private ndodhet ne lagjen Dobrove, Peshkopi, e cila ka nje siperfaqe trualli 280 m2 ku eshte…
   Biznese ne Shitje
   January 12, 2022

   Peshkopi, shitet “Bar Kafe Restorant Pizzeri Gjurra”

   “Bar Kafe Restorant Pizzeri Gjurra” ndodhet ne Ravna, Peshkopi, prane Njesise Administrative Melan. Eshte nje ndertese vilë me nga 4…
   Dibra Real Estate
   January 6, 2022

   Peshkopi, shitet lokal 104 m2 bashkë me një truall 703 m2!

   Vetem 10 m prane gjimnazit te Peshkopise dhe shume prane stadiumit Korabi, shitet nje lokal 104 m2 ku ndodhet ne…
   Dibra Real Estate
   January 3, 2022

   Peshkopi, jepen me qera dy banesa mbi 90 m2

   Pikerisht prane Stadiumit Korabi ne qytetin e Peshkopise ndodhet kjo ndertese qe shikoni ne foto ku pronari i saj ka…

   Dibra Marketing

    September 28, 2021

    HOTEL “MONOPOL” në PESHKOPI

    MIRESEVINI TEK HOTEL MONOPOL PESHKOPI Ne qytetin e bukur te Peshkopise, pikerisht prane llixhave ose sic njihet ndryshe “Lugina e Sherimit” vjen…
    September 20, 2021

    Kulla Hupi, bujtina që po zhvillon turizmin në Bulqizë

      Nëse doni një përvojë të vërtetë tradicionale në malet e Shqipërisë, ky është vendi më i mirë për ju! Turizmi malor…
    July 23, 2021

    Hotel Reci Peshkopi

    Pikerisht ne qender te qytetit te Peshkopise, pas Rafaissen Bank ndodhet Hotel Reci Peshkopi Nje investim privat, ku ajo qe eshte synuar…
    June 27, 2021

    Bar Kafe “Igli House” Peshkopi

    Nese ndodheni ne qytetin e blirit, pra ne Peshkopi, dhe pikerisht ne bulevardin’Elez Isufi” te bie ne sy Bar kafe “Igli House”…
    June 25, 2021

    Restorant Natyra Potgorce

    Nese doni qe te kaloni momente qe do mbahen mend gjate si per ambjentin poashtu edhe per shijen qe ju le ushqimi…
    June 21, 2021

    Bar Restorant “Ujvara” ne Luzni

    Nese doni qe te kaloni pushimet ditore ne Peshkopi, eshte krijuar nje mundesi ideale fale nje investimi qe eshte kryer nga privati…
    May 27, 2021

    Restaurant “Makanda-Grill&Pasta” në Dibër të Madhe

    Makanda-Grill&Pasta  Është puna jonë ajo qe çdo ditë na jep kënaqësinë që klientat tanë të trajtohen si te ftuar. Në fund të…
    March 19, 2021

    Peshkopi, shitet ose jepet me qera ky ambjent !

    Ne qytetin e Peshkopise, pikerisht 20 m poshte bulevardit Elez Isufi , direkt perballe Skenderbeut , ndodhet ky ambjent i kompletuar per…
    February 18, 2021

    Restorant Dasmash “Hazis Lusha” Peshkopi

    Aty ku dibranet ka vite qe pronotojne rregullisht ! Tek Restorant Dasmash Hazis Lusha Ndiqni videon e tyre Adresa edhe ne google…
    September 15, 2020

    Furrë Buke Ëmbëltore “Rael” Bulqizë

    Furrë Buke Ëmbëltore “Rael” Bulqizë  me nje experience edhe tradite disa vjecare te prodhimit prej brumi, ofron me furrat e saj ne…
    August 29, 2020

    “Punishtja e qumështit ”Ngota 2010”

    Historiku: Që prej vitit 2010 Shemsi Ngota, hodhi themelet e para të një rrugëtimi që mbështet zhvillimin e blegtorisë me anë të…
    August 16, 2020

    “Queen Fast Food” në Dibër të Madhe

    Sa herë na shkon nepsi për ushqim Fast-Food në Diber te Madhe, është e pamundur të mos na vijë ndërmend emri i…
    August 7, 2020

    Pastiçeri “Dardania” Dibër e Madhe

    Pasticeri “Dardania” I ka fillesat e saj prej para 22 vitesh,  ne qender te qytetit te Dibres se Madhe , perballe Venec…
    July 17, 2020

    Erald Alku, I riu nga Dibra, një kuzhinier profesionist

    Une quhem Erald Alku dhe jam nga Dibra,  pasioni im qe ne mosh te vogel ishte kuzhina . Dicka qe me ose…
    July 9, 2020

    “Restaurant Drilon” tek Liqeni në Dibër të Madhe

    Ky eshte Restaurant Drilon ne Diber te Madhe, I konsideruar një restorant shumë mikëpritës. I përmendur në të gjitha listat e vendeve…

    Festa dhe Evente

     January 11, 2022

     Muzika që “Ardi Dj” përzgjedh për dibranët!

     Edhe pse i ri ne moshe “Ardi Dj” ka nisur te ushtroje pasionin e tij si dj, duke qene i fokusuar…
     December 20, 2021

     Mbahet konferenca shkencore në Akademinë e Shkencave: “100 vjet nga lufta e Dibrës”

       Trajtohet për herë të parë në nivel akademik lufta heroike 9-vjeçare kundër pushtuesve serbë Akad. Skënder Gjinushi: Lufta e…
     November 28, 2021

     Shqiptarët festojnë sot Ditën e Flamurit, 109-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë

     28 Nëntori është festa që bashkon të gjithë shqiptarët anë e kënd botës pa asnjë dallim. Sot Shqipëria feston 109-vjetorin…
     March 14, 2021

     Festa e Ditës së Verës

     Dita e verës !!! Nga Drini Vlesha Si vjen në kujtimet e mija Dita e Verës. Në fëmijërinë time Dita…
     February 28, 2021

     Konkursi poetik “Dibra dhe Kastriotët”

     ?Njoftim ?Shpallet konkursi per poezinë më të mirë me tematikë: DIBRA DHE KASTRIOTËT ?Ftojme te marin pjese poete nga të…
     December 14, 2020

     Viti i Ri pa mërgimtarë

     Informatat e fundit të cilët i prezantojnë përfaqësues të shoqatave të mërgimtarëve dibran që veprojnë në Itali, Zvicër, Austri, Gjermani…

     Aktualitet dhe Lajme

      2 weeks ago

      Lajm i mirë për shqiptarët, BE ofron kontrata pune për emigrantët e vendeve jo anëtare në bllok

      Komisioni Evropian ka propozuar ndryshime në rregullat për lejet e punës dhe të qëndrimit për shtetasit e shteteve jo anëtare…
      2 weeks ago

      Britania: Putin shpall luftë të re botërore në 9 Maj

      Vladimir Putin mund të shpallë një luftë të re botërore në 9 maj, kështu ka paralajmëruar sekretari i mbrojtjes i…
      2 weeks ago

      FSHF përjashton K.F Bullqiza për 5 vite nga futbolli, reagon Lefter Alla

      Lefter Alla – Faqja zyrtare: #REAGIM pas vendimit të #FSHF në lidhje me #KFBulqiza Ndoqëm me shqetësim vendimin e Komisionit…
      2 weeks ago

      Zelensky në Kuvendin tonë, Berisha bën propozimin ekstrem kundër Rusisë (VIDEO)

      Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sot përpara Kuvendit, pas fjalës së presidentit ukrainas në Parlamentin shqiptar. Berisha mes të tjerash…
      2 weeks ago

      Sot Fiter Bajrami, Dritan Abazoviç fal namazin në xhaminë e Ulqinit

      Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka qenë pjesë e festimeve ka qenë pjesë e festimeve për Fiter Bajram…
      2 weeks ago

      E pazakontë, Tirana zbardhet nga breshëri (FOTO LAJM)

      Reshje të dendura shiu dhe breshëri kanë pushtuar Tiranën pasditen e sotme. Zona e Fresk- Dajt është përfshirë nga rreshje…
      2 weeks ago

      EMRAT/ Këta janë 150 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së

      Pas përfundimit të numërimit të votave për 150 anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së, deputetja Albana Vokshi ka bërë me…
      2 weeks ago

      Hiqen kufizimet nga Covid-19, Shqipëria “çliron” nga sot kufijtë

      Duke filluar nga data 1 Maj 2022, për të gjitha udhëtimet drejt Shqipërisë, si në rrugë detare, tokësore apo ajrore,…
      2 weeks ago

      Defrim Methasani shpall idenë e një festë sportive në Fushë-Alie të Dibrës

      Gazetari i njohur sportive dibran Defrim Methasani jep lajmin e shumepritur per banoret e zones: Ai shkruan: Ky është vendi…
      2 weeks ago

      Bordi i Tranpasrencës vendos çmimin, sa kushton vaji, sheqeri, mielli dhe orizi nga sot

      Vendimi i Bordit të Transparencës së produkteve të shportës datë 29.4.2022 Bordi i Transaparencës dhe Monitorimit të Çmimeve të Tregtimit…

      Foto dhe Video

      Visit Dibër

       3 weeks ago

       “Shqipëria mirëpret botën”, Rama prezanton nismën e re kulturore

       “Shqipëria mirëpret botën”, kjo është nisma e re kulturore e prezantuar nga kryeministri Edi Rama. Në një konferencë të përbashkët me ministren…
       April 1, 2022

       Hotel “Kristali” në qytetin e Peshkopisë

       Pikerisht ne qender te qytetit te Peshkopise ndodhet Hotel Kristal i cili eshte ne rrugen kryesore, e perbere nga 5 dhoma dyshe…
       January 27, 2022

       Projekti “Përjetimi i lumenjve të Shqipërisë” përfshihet dhe Dibra

       Federata Shqiptare e Rafting me përfaqësues Z. Zamo Spathara falenderon presidentin e Komitetit Olimpik Shqiptar Z.Fidel Ylli për pritjen që i bëri…
       January 25, 2022

       Turizmi ne Diber nga kendveshtrimi i nje studentje te sapo diplomuar.

       Jehana Salkurti, e sapo diplomuar ne menaxhim biznesi ne shkencat bujqesore, mbrojti diplomen me tirull “kontributi i turizmit ne zhvillimin bujqesor”. Ne…
       December 29, 2021

       Zerqani – Nga vatër e dijes në vatër e braktisjes

       Zerqani – Nga vatër e dijes në vatër e braktisjes Huazuar nga Bulqiza ime Banesa e Mustafa Shehut në Zerqan. Foto: N.…
       December 2, 2021

       Agjensia udhëtimit “Ido Tours”

       Po ju prezantojme ate te njohuren qe mban emrin Agjensia Udhetimit “Ido Tours” Jane pikerisht ata qe japim gjithçka nga vetja, vetëm…
       November 23, 2021

       Agjensia “Zebi Travel” Peshkopi

       “Zebi Travel” ne qytetin e Peshkopise, aty do gjeni nje sëri sherbimesh si: Bileta autobuzi, avioni dhe trageti, pagesa faturash te ujit…
       October 29, 2021

       Ish deputetja e Dibrës merr postin e rëndësishëm, emërohet zv/ministre

       Almira Xhembulla do të jetë zv. ministre e Mjedisit dhe Turizmit. Xhembulla ka qenë deputete e Partisë Socialiste në legjislacionin e kaluar.…
       September 19, 2021

       Porosisni ëmbëlsira tradicionale dibrane kudo në Shqipëri

       Pas nje kohe te gjate ne treg te qytetit te Peshkopise dhe te gjithe Dibres, me ne fund kane filluar te tregtojme…
       September 18, 2021

       Më në fund Hinoska pjesë e Turizmit të Aventurës

       Punimet për ndërtimin e shtegut Hinoskë-Rabdisht janë drejt përfundimit. Kjo është një mundësi më shumë për punësim dhe për rritje te te…
       September 8, 2021

       Trajnimi për menaxhimin financiar të organizatave mjedisore që veprojnë në Dibër dhe Kukës

       #CISPnëShqipëri zhvilloi në datën 3 shtator 2021, në Peshkopi trajnimin mbi “Menaxhimin financiar të projektit”, me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të organizatave mjedisore…
       August 2, 2021

       Amfiteatri i Mushavecit në Dibër

       Amfiteatri i Mushavecit. Zona e Dibrës gjithmonë më është dukur mistike , enigmatike e mbushur plot e përplot më histori , dhe…
       July 30, 2021

       Doli ne treg ajo që të shëron, Boronica e Dibrës

       Boronica në vendin tonë gjendet në forma të egra në zonat me klimë të freskët dhe në mënyrë të veçantë në tokat…
       July 23, 2021

       Super lajm nga Rruga e Arbrit

       Ka nisur asfaltimi i segmentit nga hyrja e tunelit në qafë Murriz deri në dalje të urës së Vashës, pjesë e Rrugës…
       July 23, 2021

       Diber: Ekspozita #1001aventura

       Operatorët turistik udhëtojnë në bashkinë e rradhës. Ekspozita #1001aventura, një organizim i të gjithë operatorëve turistik në krahinën verilindore, kërkojnë të promovojnë…

       Recent Posts

        2 weeks ago

        Berisha rrëzohet në mes të Kuvendit (FOTO)

          Para se të merrte fjalën ish-kryeministri Sali Berisha është rrëzuar pak metra nga podiumi. I penguar në shkallët e…
        2 weeks ago

        Televizioni rus: Në 200 sekonda shkatërrojmë 3 kryeqytetet më të mëdha në Europë

        Televizioni shtetëror rus ka simuluar paturpësisht se si Vladimir Putin do të nisë një sulm bërthamor në tre kryeqytete në…
        2 weeks ago

        I hapet rrugë aksesit për ndërtimin e Skavicës në Dibër

        Teksa punimet për ndërtimin e Tunelit të Llogorasë nisën në nëntor të vitit të shkuar, Këshilli Kombëtar i Territorit miratoi…
        3 weeks ago

        Bulqizë, procedohen penalisht 3 punonjës të Inspektoriatit Vendor të Mbrojtjes së Territorit

        Bulqizë Nuk morën masa ligjore mbi shkeljet e kritereve të përcaktuara në lejen e ndërtimit të një objekti, procedohen penalisht…
        3 weeks ago

        Tensione në Bulqizë, sherr mes mbështetësve të dy kandidatëve për kryetar dege në PD, shqyhet dera (VIDEO)

        Votimi i për kryetarin e degës së PD-së në Bulqizë është shoqëruar me tensione. Mbështetësit e dy kandidatëve të Rithemelimit,…
        3 weeks ago

        Shoqata Atdhetare Dibra mban zgjedhje per kryetar me date 29 Maj

        Njoftim nga Shoqata Atdhetare Dibra: KUVENDI ZGJEDHOR PËR KRYETAR/E TË SHAD, DO TË MBAHET ME DATË 29 MAJ Për çështje…

        Postime te ndryshme

         February 20, 2020

         “ANA SHOP” Peshkopi

         February 6, 2020

         “MoneyGram” Peshkopi

         Back to top button