Aktualitet i ditësLajmi i funditShqipëria

Ballkani i Hapur”, Rama, Vuçiç e Zaev nënshkruajnë marrëveshjen trepalëshe

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, firmosën 3 memorandume sot për të ardhmen e vendeve në Samititn e Shkupit.

Memorandumet konsistonin për marrëveshjen e bashkëpunimit, mbrojtjet në rast katastrofash të tre vendeve.

E dyta kishte të bënte me lehtësimin e import-eksporteve, për të eliminuar barrierat dhe kontribuar në ecurinë ekonomike të vendeve të përfshira.

 

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
Open chat
%d bloggers like this: