Lajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëri

Bie masivi i mineralit në një minierë në Bulqizë, dyshohet se një punonjës ka mbetur i bllokuar

Një masiv mineral ka rënë në një subjekt minerar në Bulqizë ditën e sotme.

Sipas informacioneve të policisë, dyshohet se ka mbetur i bllokuar në galeri një punëtor.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:10 dhe mësohet se grupi i avari-shpëtimit të minierave po punojnë për pastrimin e galerisë dhe ardhjen në ndihmë të punëtorit që dyshohet se ka mbetur në galeri.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendngjarje për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes

https://www.oranews.tv/

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: