AktualitetAktualitet i ditësLajme nga DibraNë PeshkopiShqipëria

Dibër, karantinohen 11 mësues

Sipas Balkanweb në Qarkun Dibër janë aktualisht 11 mësues janë të karantinuar si të infektuar ose kontakte të të infektuarve.

Bashkia Dibër 3, Bashkia Mat 4, Bashkia Klos 2 dhe Bashkia Bulqizë 2.

Të gjithë mësuesit janë zëvendësuar nga ZVA përkatëse.

Ndërkohë mësohet se i infektuar me Covid-19 është edhe Shefi i pavionit të Patologjisë në spitalin Rajonal Dibër, mjeku Ibrahim Kazija. Ai po mjekohet në shtëpi.

Source link 

 

 

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Open chat
%d bloggers like this: