AktualitetAktualitet i ditësLajme nga DibraPolitikëShqipëria

DIBËR/ Numërohen 76.2%, PS dhe PD “kokë më kokë”

Po vijon numërimi në qarkun e Dibrës ku rivaliteti është mjaft i ashpër.

Partia Socialiste vijon të kryesojë në qarkun e Dibrës, ku deri më tani janë numëruar 173 nga 227 qendra votimi.

Sipas të dhënave të KQZ rezulton se PS ka marrë deri më tani 45.7%, e ndjekur nga PD me 44.2%.  LSI ka marrë deri më tani 6.6 % të votave, ndërsa nga ana tjetër kandidati i pavarur Elton Debreshi ka marrë 1%.

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
Open chat
%d bloggers like this: