Aktualitet dhe LajmePërditshmëriPolitikëShqipëria

E FUNDIT/ Kuvendi shkarkon Presidentin Ilir Meta

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar shkarkimin e Ilir Metës si President i Republikës së Shqipërisë.

Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre.

Pro kanë votuar 105 deputë, kundër 7, ndërsa abstenuan 3.

Komisioni mbërriti edhe në përfundimin se presidenti përmes disa shkresave ndërhyri në punën e institucioneve të pavarura.

Source Link Albeu.com

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: