Aktualitet dhe LajmePërditshmëriPolitikë

Emrat: 12 kandidatë shkojnë për verifikim të thelluar!

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të çojë për verfikim të thelluar 12 kandidatë për deputetë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në listën e zbardhur nga KQZ shihet se kandidatët janë të 5 subjekteve, mes tyre dhe PS, PD dhe LSI. 12 kandidatët do t’i nënshtrohen një verifikimi të thelluar për të parë nëse kanë pasur apo kanë probleme me ligjin.

Koalicioni ABEOK:
– Altin Gjeloshaj
– Elsa Voka

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim:
– Arbër Arifaj

Partia Demokratike:
– Agron Kapllanaj
– Gentjan Muca
– Rezart Tusha
– Zef Hila

Partia Socialdemokrate:
– Kleo Murataj
– Tom Doshi

Partia Socialiste:
– Artan Bitri
– Halim Dauti
– Leonard Beqiri

 

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: