Lajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

Escobar kërkon hetimin e Berishës në Shqipëri: Ku janë hetuesit dhe prokurorët vendas?

Zyrtari i lartë amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar vendimin e DASH për të shpallur ‘non grata’, ish kryeministrin Berisha dhe familjen e tij.

Pyetjes se përse konkretisht u shpallën non grata, në një kohë kur edhe Berisha kishte thuajse 8 vite i larguar nga skena politike, Escobar iu përgjigj me një tjetër pyetje, duke nxitur edhe institucionet shqiptare.

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: