Diaspora DibraneKulinari dhe ArtizanalePërditshmëriPostime NëProdukte Dibre

Festoni Vitin e Ri me produkte shqiptare në “Staten Island” NY, USA

Festoni duke shijuar produkte shqiptare

Per te gjithe emigrantet kryesisht me origjine shqiptare egziston nje dyqan ne “Staten Island” NY, USA i cili quhet Arberia International Food ku do gjeni produktet me te vecanta qe importohen nga Shqiperia, Maqedonia e Veriut, Kosova dhe nga i gjithe Ballkani …!

Produktet jane shume te fresketa, cilesore, te garantura dhe teper te shijshme dhe me nje sherbim teper te kulturuar nga vet pronari i saj i cili eshte me origjine nga Dibra.

Aty do gjeni nje shumellojshmeri te produkteve ku ne do vecojme ato me kryesoret:

Qebab shpie, suxhuk, mish te thate “Pasterma” dhe bulmete nga me te mirat!

Aty do gjeni frigoriferet e mbushur me produkte te markave nga me te njohurat ne treg ku shporta juaj do jete e mbushur sikur te ishin ne vendlindje!

Ja disa foto nga keto produkte e tjera qe do gjeni tek Arberia International Food

 

Krijoni nje atmosfere shqiptare ne festat e fundvitit duke blere produktet qe ja shtojne shijen tryezes suaj !

Bleni tek Arberia International Food

Adressa: 4112 Victory Blvd, Staten Island, NY 10314, United States

Numer i dyqanit: +17184943073I

Per produkte te reja na beni follow ne Instagram: #arberiafood

Adresa ne google map:

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: