BotaPërditshmëriSport dhe Fitnes

Foto nga 8 stadiumet mbreslënëse të Kupës së Botës Katar 2022

Kanë mbetur edhe 365 ditë deri në fillimin e Botërorit të Katarit. Një botëror që si kurrë më parë do të zhvillohet në dimër për shkak të kushteve atmosferike.

Hassan Al Thawadi , përgjegjës për menaxhimin e projekteve për Kupën e Botës në Katar 2022 , siguroi qershorin e kaluar në një deklaratë për agjencinë ‘ Sputnik ‘ se “buxheti i dedikuar për stadiumet e futbollit dhe objektet e tjera do të jetë rreth gjashtë miliarda dollarë“. /albeu.com

    

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: