Aktualitet dhe LajmeBotaLajmi i funditPërditshmëri

FOTO/ Rusia sulmon sërish Ukrainën, godet kullën televizive në Kiev, ndërpritet sinjali

Duket se Rusia nuk ka ndërmend t’i ndalë sulmet ndaj Ukrainës. Këshilltari i Ministrisë së Brendshme në Ukrainë, Anton Herashchenko, bën me dije se është sulmuar kulla televizive në Kiev.

Sinjali i televizionit është ndërprerë. BBC ka publikuar edhe pamjet e para nga vendgjarja ndërsa mbetet ende e paqartë nëse ka të lënduar apo viktima.

Në pamjet e publikuara duket tymi i cili ka mbetur pas sulmit.

Image

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: