Bare dhe RestoranteKulinari dhe ArtizanaleNë BulqizëPërditshmëriPostime NëProdukte DibreVisit Diber

Furrë Buke Ëmbëltore “Rael” Bulqizë

A ikim tek Renato Lazri!

Furrë Buke Ëmbëltore “Rael” Bulqizë  me nje experience edhe tradite disa vjecare te prodhimit prej brumi, ofron me furrat e saj ne kete qyet cilesi, pasterti, shpejtesi si edhe sherbim te kulturuar.

Sherbejme me porosi te ndryshme neper gezime familjare si dasma fejesa ditelindje etj duke ua derguar porosite aty ju ndodheni.

Furrë Buke Ëmbëltore “Rael” Bulqizë  ofron per ju te nderuar kliente me shume se 7 lloje buke si: Buke saci, franxholle, integrale,fshati, cobani, angleze, misri, me ullinj, simite dhe simite , ku eshte dhe furnizuesi kryesor i restoranteve, dyqaneve ku vec te tjerave marrin shume porosi te produkteve tradicionale si te pa konkurueshem ne tregun e Bulqizes !

Ëmbëltore  Rael  eshte nje pasticeri me embelsira te tradites, si edhe torta te shumellojshme, ku jane me shume se 30 lloje ne pasticeri, ndersa porosite kryesore mbeten ato tipike dibrane. Te gjitha nenproduktet tona jane te brumerave dhe miellit BIO 100 % jemi dhe sherbejme gjithmone me lenden e pare Bio,  dhe pa asnje konservant, kjo e ben suksesin dhe cilesine e prodhimeve tona.

  

Për ëmbëlsirat e shijshme të tilla si: tortë dasmash, tortë ditëlindjesh, akullore dhe të gjitha ëmbëlsirat tradicionale. Kjo embeltore  ruan me fanatizëm, jo vetëm shijen e ëmbëlsirave “Tradicionale ”, por edhe ato morene .

Me të njëjtin përkushtim e dashuri, me të njëjtën kulturë familjare, në vijim të një tradite prej ne 2008, duke na treguar se arti ka edhe anën e ëmbël të tij…”, Brenda pak viteve embeltorja   e vogël është kthyer në një nga më të njohurat dhe më modernet në tregun e brumrave dhe ëmbëlsirave në qytetin e Bulqizes.

Aty do gjeni ëmbëlsirat e shijshme të tilla si: sheqerparen, bakllavanë,  pasta te ndryshme,  tortë dasmash, tortë ditëlindjesh, akullore, zupa , tiramisu, dhe të gjitha ëmbëlsirat tradicionale me  një gamë të gjerë ëmbëlsirash ku  jemi munduar të ndërthurim ato modernet me tradicionalet. Janë receta të trashëguara, brez pas brezi, pas recetave të vjetra duke futur edhe receta të reja, që janë në kohën tani.

Aty ka gjithashtu lokal me nje ambient bashkohore dhe komod ne qytetin e Bulqizes ku mund te konsumoni ndonje akullore ose  cdo produkt tjeter nga ato disponojne!

Adresa : Prane postes,  qyteti te vjeter Bulqize

Orari: 08:00 22:00

Pronoto : 0685794300 eshte WhatsApp dhe Viber

Na gjeni ne instagram  https://www.instagram.com/furre_buke_embeltore_rael/?hl=en

 

 

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
%d bloggers like this: