Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriPolitikë

Ja sa është numri i dibranëve që mendohet se kanë shkuar sot në protestë!

Protesta e opozitës, rreth 2000 qytetarë dibranë nisen drejt kryeqytetit

Protestës së thirrur nga Partia Demokratike në orën 19:00 këtë të enjte para kryeministrisë i janë bashkuar edhe qytetarët nga Qarku Dibër.

Sipas kryetarëve të degëve të PD në Mat, Bulqizë e Dibër, në total nga ky Qark do të jenë pjesë e protestës rreth 2000 qytetarë.

Nisja nga Burreli, Klosi, Bulqiza e Peshkopia është bërë pa orar për shkak se mund të kenë vonesa gjatë rrugës si pasojë e kontrolleve të Policisë./syri.net/

Reklama nga bota e internetit

Admin

Adriatik Sula: Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm! Guider turistik, Fotograf i lirë, Publisher dhe agjent i "Dibra Real Estate"
Back to top button
%d bloggers like this: