AktualitetAktualitet i ditësShqipëria

Kush është i pacienti që u hodh për vdekje nga Sanatoriumi

Një pacient me koronavirus është hedhur nga kati i katërt i Sanatoriumit, duke i dhënë fund jetës.

Viktima është idientifikuar si Hasan Mira nga Fullqeti i Klosit dhe ka dalë pozitiv me koronavirus rreth dy ditë më parë, ndërsa dje ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, por jo i intubuar.

I ndjeri ka ndërmarrë aktin e rëndë në gjendje të rënduar psikologjike. H.M. i datelindjes 1955 nga Klosi ishte shtruar dje me pneumoni SARS Cov2.

Ndërkohë, ky është rasti i dytë brenda pak javësh, pasi kujtojmë se më 13 gusht, një i ri 29-vjeçar u hodh nga kati i tretë i këtij spitali, në gjendje të rënduar psikologjike, duke ndërruar jetë.

Huazuar nga Albeu.com

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Open chat
%d bloggers like this: