Aktualitet dhe LajmeNë TiranëPërditshmëriPolitikëShqipëria

Lajm i fundit : Plas keq në Politik…!

 

 

VIDEO/ “Dilni jashtë, do ju çoj në burg me duart e mia”, ja momenti kur Presidenti Meta përplaset me policinë bashkiake në zyrat e FRD

TIRANË

Presidenti i Republikës është përplasur me policinë bashkiake e cila me një vendim bashkie ka shkuar të lirojë zyrat e selisë së partisë Fryma e Re Demokratike. Meta ka dalë në mbrojtje të FRD, e renditur me koalicionin opozitar, teksa e ka konsideruar bashkinë bandë.

“Përjashta se thërras gjithë Tiranën. Pse dhunoni partinë e opozitës? Dilni përjashta mos krijoni probleme, kaq po ju them se do iu çoj në burg me duart e mia, kaq po iu them”, kanë qenë fjalë e Presidentit.

Presidenti Meta i bëri thirrje kryetarit të Bashkisë Tiranë të heqë dorë nga veprime të tilla. Ndërsa apeloi te Policia e Shtetit dhe Bashkiake të respektojnë ligjin pasi do të përfundojnë si policët e Mubarakut.

Source Link  (BalkanWeb)

 

 

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: