Aktualitet dhe LajmeBotaLajmi i funditPërditshmëri

Pamje apokaliptike nga përmbytjet në Gjermani, 93 te vdekur.

Të paktën 93 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Gjermani. Sipas medieve, këto janë përmbytjet më të këqija në një shekull.

Mendohet se të paktën 1300 persona janë të zhdukur, por zyrtarët nuk janë në gjendje të japin një shifër korrekte.

Në vitin 1962, Gjermania u tronditur nga përmbytjet, që u kushtuan jetën të paktën 300 personave. Por këtë herë duket se situata është më dramatike.

Pamjet që vijnë nga ky vend nuk kanë nevojë për shumë koment:

Souce link © SYRI.net

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: