Lajme nga DibraPostime Në

Tërmet në Dibër, të gjithë dolën jashtë!

O Zot bëje mirë?

Një tërmet i fuqishem u ndje në te gjithë trevën e Dibrës, ishte aq i fuqishëm saqë i nxori njerëzit nga banesat. Momentalisht nuk ka të dhëna për dëme por mund te na shkruani nëse kemi ndonjë të dëmtuar dhe ne ta bëjmë përsëri si lajm.

Mesohet se lekundjet jane regjistruar edhe ne zona te tjera te vendit.

Sipas te dhënave zyrtare mesohet se kane qene dy termete te forta me epiqender kryesore ne Durres.

Termeti i pare sipas sizmiologeve ka qene me fuqi 4.8 balle me epiqender ne Adriatik.

 

?O Zot mos n’a ndëshko ?

Admini webit

Menaxher i rrjeteve sociale në Dibër dhe jo vetëm ! Guider turistik Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
%d bloggers like this: