Lajme nga DibraNë PeshkopiPërditshmëriPersonalitetePolitikëShqipëria

Tetori Rozë në Peshkopi, merr pjesë vet ministri Manja dhe deputeti Krashi

🎀 7️⃣5️⃣0️⃣ MAMOGRAFI te kryra deri tani ne Diber!
🎀Vijojne takimet sensibiloziese kunder kancerit te gjirit! 🎀
▪️Sot nen kujdesin e Njvksh Diber,ne bashkepunim dhe me prefekturen Diber ne ambjentet e pallatit te kultures Peshkopi u zhvillua takimi perbylles me fokus: ➡️Sensibilizimin e te gjitha grave,nenave, dhe motrave tona, per parandalimin ne kohe te kancerit te gjirit!
 
✅Kenaqesi dhe nder i vecante qe sot ketij takimi iu bashkuan Ministri i drejtesi Z. Ulsi Manja, deputeti i zones Lavdrim Krashi, si dhe Sekretarja e pergjithshme e prefektures znj, Donika Hiseni,
  
✅ Gjate takimit u dhane mesazhe te forta lidhur me rendesine qe ka diagnostikimi ne kohe i kontrollit te gjirit!
➡️ Mirenjohje dhe falenderime pa fund per punen e bere deri tani, jo vetem nga stafet tona shendetesore por dhe per solidarizimin e te gjitha grave ne kte proces jetik🙏🙏
✅ Aktiviteti u mbyll me nje marshim pergjate gjithe bulevardit”Elez Isufi”
✅Ne shenje solidariteti dhe sensibilizimi per te gjithe grate dhe vajzat e Rrethit Diber, per te kujtuar te gjitha miket, nenat dhe motrat tona te bejne kontrollin e gjirit! 🎀
Se bashku do ja dalim🙏🙏

Artikuj të ngjashëm

Back to top button