Postimet e ditës

  Aktualitet dhe Lajme
  1 day ago

  Tjetër tërmet shkatërrues godet Turqinë, çfarë po ndodh?!

  Turqia nuk po gjen qetësi. Vetëm 12 orë pas tërmetit shkatërrues me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter, është goditur nga…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 days ago

  Tërmet i frikshëm në Turqi, lagje të tëra të shkatërruara, mijëra nën rrënoja

  Një tërmet i fuqishëm ka goditur një zonë të gjerë në Turqinë juglindore, pranë kufirit me Sirinë, duke vrarë më…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 weeks ago

  Dibër/Kapet dhe vihet në pranga 45-vjeçari që ishte i shpallur në kërkim

  DVP Dibër Vijon puna për kapjen e shtetasve në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore. Ishte pjesë e…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 weeks ago

  Temperatura të ulëta dhe reshje të pakta në pjesën e dytë të ditës, moti për sot

  Shqipëria  Masat e ftohta me origjinë verilindore do të kushtëzojnë në vendin tonë; mot të kthjellët por të ftohtë, situatë…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 weeks ago

  Deklarata e Policisë Dibër në lidhje me rastin e humbjes së tre vajzave të mitura sot në Maqellarë

  Drejtoria Vendore e Policisë Dibër: Dibër/ Me datë 22.01.2023, rreth orës 19.30,  në  Postën e Policisë Maqellarë janë paraqitur dhe…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 weeks ago

  Paralajmërohet shi dhe borë në të gjithë vendin, Ministria e Mbrojtjes del me njoftimin e rendesishem

  Ministria e Mbrojtjes ka bërë një bilanc të situatës në vend, ndërsa paralajmërohet për reshje shiu sot dhe nesër. Po…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 weeks ago

  Reshjet e dëborës bllokuan Rrugën e Arbrit, si paraqitet situata sot në Dibër

  Situata paraqitet e qetë dhe pa probleme në Dibër. Nga mbrëmja e djeshme nuk ka pasur më reshje dëbore dhe…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 weeks ago

  Video/Bllokohet Rruga e Arbrit, disa makina kanë dalur jashtë rruge.

  Bllokohet Rruga e Arbrit. Si pasoje e rreshjeve të dëborës  disa automjete kanë dale jashtë rrugës dhe si pasojë është…

  Aktualitet dhe Lajme

   9 hours ago

   Shitet ky apartament 1+1 në Dobrovë/Peshkopi

   Eshte nje aparatament 1+1 ne lagjen Dobrove, ndodhen ne katin e pestë te nje pallati qe sapo i ka mbaruar…
   3 days ago

   Shitet ky apartament i mobiluar 1+1 në lagjen Dobrovë, Peshkopi

   Nese jeni ne kerkim te nje shtepie te mobiluar ku nuk i mungon asgje, te ngrohte dimrit dhe te fresket…
   2 weeks ago

   Fortifikimi i kalasë së Grazhdanit

   Fortifikimi i Grazhdanit Fortifikimi i Grazhdanit ndodhet pranë fashtit Grezhdan, rreth 14 km larg qytetit të Peshkopisë. Fortifikimi ngrihet mbi…
   2 weeks ago

   Nëse keni lindur mes viteve 1955-1990 duhet t’a lexoni patjetër këtë!

   1. Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2. Pinim ujë nga tubi i çezmës, dhe jo nga shishja me ujë mineral.…
   2 weeks ago

   KUNGULLI PJESË E TRYEZËS DIBRANE! Tradita që vazhdon nga gjenerata në gjeneratë

   Në të kaluarën sipas dibranëve sidomos në sezonin dimëror kungulli ka qenë prezent në orët e mbrëmjes në të gjithë…
   2 weeks ago

   Bota duhet të marrë shembull! Ajo që po ndodh në këtë fshat në Dibër është e jashtëzakonshme

   Ekziston një fshat mysliman në Shqipëri që mirëmban 5 kishat e tij. Në fshatin Kërçisht të Sipërm në Njësisë Administrative…
   3 weeks ago

   Laura Colturi rrëmben vendin e parë, Shqipëria me kampione bote në ski

   Në eventin për garën e Kupës së Botës në ski që po zhvillohet në Austri, skiatorja Laura Colturi e cila…
   3 weeks ago

   Aksident në aksin rrugor Burrel-Klos

   Mat/informacion paraprak Në aksin rrugor Burrel-Klos, shtetasi D.T., duke drejtuar automjetin tip “Benz”, është përplasur me mjetin tip “Peugeot” me…

   Dibra Real Estate

    Dibra Real Estate
    4 weeks ago

    Peshkopi, shitet apartamenti 130 m2 në total

    Nese jeni ne kerkim te nje apartamenti shume afer qendres se qytetit te Peshkopise, dhe ajo qe perqendroheni me shume…
    Dibra Real Estate
    4 weeks ago

    Shitet kati i parë i kësaj prone të njohur në Peshkopi

    Pikerisht perballe Turizmit ne qytetin te Peshkopise ose tek ndertesa qe funksionon si (DREJTORIA VENDORE E AGJENCISE SHTETERORE TE KADASTRES…
    Biznese ne Shitje
    January 7, 2023

    Shitet kjo pronë ambjent biznesi në Peshkopi

    Ne qytetin e Peshkopise, pikerisht perballe shkolles profesionale Nazmi Rushiti, direkt perballe supermarket “Berti”, ndodhet ky ambjent ne shitje i…
    Dibra Real Estate
    January 7, 2023

    Shitet kjo ndërtesë 4 katëshe përballë pediatrisë në Peshkopi

    Pikersiht perballe pediatrise se qytetit te Peshkopise ndodhet kjo ndertese 4 kateshe , eshte me dokumenta te regullta pronesie ku…
    Dibra Real Estate
    January 6, 2023

    Jepet me qera dyqani i parë në hyrje të bulevardit “Elez Isufi”

    Idete e shfrytezimit te ketij dyqani me qera jane nga me te ndryshmet si: dyqan i thjesht, zyre per profesioniste,…
    Dibra Marketing
    December 27, 2022

    Shitet ky dyqan në lagjen Kamen, Peshkopi

    Nese jeni te interesuar per nje dyqan,pikerisht aty ku ka levizje njerezish,nje dyqan qe eshte i pozicionuar shume bukur sepse…
    Biznese ne Shitje
    December 27, 2022

    Shitet më shumë se një ambjent biznesi në Kamen/Peshkopi

    Ne katin e pare te nje pallati te mirembajtur dhe fasade te rregullt ne lagjen Kamen/Peshkopi, shitet ky ambjent biznesi…
    Dibra Real Estate
    December 11, 2022

    Peshkopi, shitet kjo pronë me prespektive reale vetëpunësimi

    Kjo prone ndodhet ne ate qe quhet ndryshe “Zona industriale e qytetit te Peshkopise” dhe ka levizje te shumta nga…

    Dibra Marketing

     December 10, 2022

     Byrektore “Radika” në Dibër të Madhe

     Nëse je në qytetin e Dibrës së Madhe dhe ju ka shkuar mendja për një byrek taze të një cilësi si askund…
     July 29, 2022

     Tek “Vëllezërit Mazari” në Peshkopi

     Idetë e bukura nisin pa plan! E tillë ishte dhe dëshira për të realizuar një projekt unik në formën e një ambienti…
     July 18, 2022

     Hotel Bar-Restaurant “Stone” në Fushë-Bulqizë

     Nese po vjen nga Tirana dhe ke deshire te shijosh natyren ne Fushe-Bulqize , egziston ky Bar Restorant i ndertuar prej guri…
     July 17, 2022

     “Bar Drini” në Arras të Dibrës

     Nese doni qe keto dite te nxehta vere te kalojne sa me bukur dhe fresket ju sugjerojme Bar Veror Drini tek ura…
     June 11, 2022

     Bar-Kafe-Restorant “Hotel Braxton” në Maqellarë të Dibrës

     Bar Kafe Restorant Hotel Braxton në Maqellarë të Dibrës, i sapo ndertuar sipas kushteve me bashkekohore, ndodhet vetem pak metra larg doganes…
     September 28, 2021

     HOTEL “MONOPOL” në PESHKOPI

     MIRESEVINI TEK HOTEL MONOPOL PESHKOPI Ne qytetin e bukur te Peshkopise, pikerisht prane llixhave ose sic njihet ndryshe “Lugina e Sherimit” vjen…
     September 20, 2021

     Kulla Hupi, bujtina që po zhvillon turizmin në Bulqizë

       Nëse doni një përvojë të vërtetë tradicionale në malet e Shqipërisë, ky është vendi më i mirë për ju! Turizmi malor…
     July 23, 2021

     Hotel Reci Peshkopi

     Pikerisht ne qender te qytetit te Peshkopise, pas Rafaissen Bank ndodhet Hotel Reci Peshkopi Nje investim privat, ku ajo qe eshte synuar…
     June 27, 2021

     Bar Kafe “Igli House” Peshkopi

     Nese ndodheni ne qytetin e blirit, pra ne Peshkopi, dhe pikerisht ne bulevardin’Elez Isufi” te bie ne sy Bar kafe “Igli House”…
     June 25, 2021

     Restorant Natyra Potgorce

     Nese doni qe te kaloni momente qe do mbahen mend gjate si per ambjentin poashtu edhe per shijen qe ju le ushqimi…
     June 21, 2021

     Bar Restorant “Ujvara” ne Luzni

     Nese doni qe te kaloni pushimet ditore ne Peshkopi, eshte krijuar nje mundesi ideale fale nje investimi qe eshte kryer nga privati…
     May 27, 2021

     Restaurant “Makanda-Grill&Pasta” në Dibër të Madhe

     Makanda-Grill&Pasta  Është puna jonë ajo qe çdo ditë na jep kënaqësinë që klientat tanë të trajtohen si te ftuar. Në fund të…
     March 19, 2021

     Peshkopi, shitet ose jepet me qera ky ambjent !

     Ne qytetin e Peshkopise, pikerisht 20 m poshte bulevardit Elez Isufi , direkt perballe Skenderbeut , ndodhet ky ambjent i kompletuar per…
     February 18, 2021

     Restorant Dasmash “Hazis Lusha” Peshkopi

     Aty ku dibranet ka vite qe pronotojne rregullisht ! Tek Restorant Dasmash Hazis Lusha Ndiqni videon e tyre Adresa edhe ne google…
     August 29, 2020

     “Punishtja e qumështit ”Ngota 2010”

     Historiku: Që prej vitit 2010 Shemsi Ngota, hodhi themelet e para të një rrugëtimi që mbështet zhvillimin e blegtorisë me anë të…

     Festa dhe Evente

      February 28, 2021

      Konkursi poetik “Dibra dhe Kastriotët”

      ?Njoftim ?Shpallet konkursi per poezinë më të mirë me tematikë: DIBRA DHE KASTRIOTËT ?Ftojme te marin pjese poete nga të…
      September 24, 2022

      Ditët E Brezit të Gjelbër Evropian , festohen në Kala të Dodës ! European Green Belt Days celebrated in Kala e Dodes

      Një grup grash nga Kosova na u bashkuan sot në mbështetje të celebrimit të Ditëve të Brezit të Gjelbër Evropian…
      January 11, 2022

      Muzika që “Ardi Dj” përzgjedh për dibranët!

      Edhe pse i ri ne moshe “Ardi Dj” ka nisur te ushtroje pasionin e tij si dj, duke qene i fokusuar…
      December 20, 2021

      Mbahet konferenca shkencore në Akademinë e Shkencave: “100 vjet nga lufta e Dibrës”

        Trajtohet për herë të parë në nivel akademik lufta heroike 9-vjeçare kundër pushtuesve serbë Akad. Skënder Gjinushi: Lufta e…
      July 9, 2020

      “Beach Bar Sortie” në Dibër të Madhe

      ?Beach Bar Sortie ?Ky ambjent ndodhet në Dibër të Madhe, i pozicionuar pikërisht përballë liqenit i cili josh dhe tërheq…
      November 18, 2019

      Ansambli “Kuvendi” Zall-Dardhë

      ?Foto eksluzive të koncertit me rastin e jubileut të 70 vjetorit të krijimit të ansamblit artistik “KUVENDI” të Zall –…

      Foto dhe Video

      Visit Dibër

       January 2, 2023

       Bujtina Vrenezi në Peshkopi

       Ne nje ndertese kater kate e cila eshte e gjitha prej guri dhe druri, me nje nderthurje mes dizajnit modern dhe atij…
       November 25, 2022

       Kjo është “Travel Agency Atlas” në Dibë të Madhe

       Pikerisht ne qender te qytetit te Dibres ndodhet agjensia me e njohur e udhetimit ” Travel Agency Atlas” Prej vitit 1996 egziston…
       October 26, 2022

       Ç’ka të veçantë ÇIDHNA…?

       Pergatiti: Haki Pernezha. Krahina e Çidhnës, është njëra ndër njësitë etnokulturore që në shekuj kanë formuar “9 Malet e Dibrës” të cilat…
       April 25, 2022

       “Shqipëria mirëpret botën”, Rama prezanton nismën e re kulturore

       “Shqipëria mirëpret botën”, kjo është nisma e re kulturore e prezantuar nga kryeministri Edi Rama. Në një konferencë të përbashkët me ministren…
       April 1, 2022

       Hotel “Kristali” në qytetin e Peshkopisë

       Pikerisht ne qender te qytetit te Peshkopise ndodhet Hotel Kristal i cili eshte ne rrugen kryesore, e perbere nga 5 dhoma dyshe…
       January 27, 2022

       Projekti “Përjetimi i lumenjve të Shqipërisë” përfshihet dhe Dibra

       Federata Shqiptare e Rafting me përfaqësues Z. Zamo Spathara falenderon presidentin e Komitetit Olimpik Shqiptar Z.Fidel Ylli për pritjen që i bëri…
       January 25, 2022

       Turizmi ne Diber nga kendveshtrimi i nje studentje te sapo diplomuar.

       Jehana Salkurti, e sapo diplomuar ne menaxhim biznesi ne shkencat bujqesore, mbrojti diplomen me tirull “kontributi i turizmit ne zhvillimin bujqesor”. Ne…
       December 29, 2021

       Zerqani – Nga vatër e dijes në vatër e braktisjes

       Zerqani – Nga vatër e dijes në vatër e braktisjes Huazuar nga Bulqiza ime Banesa e Mustafa Shehut në Zerqan. Foto: N.…
       December 2, 2021

       Agjensia udhëtimit “Ido Tours”

       Po ju prezantojme ate te njohuren qe mban emrin Agjensia Udhetimit “Ido Tours” Jane pikerisht ata qe japim gjithçka nga vetja, vetëm…
       November 23, 2021

       Agjensia “Zebi Travel” Peshkopi

       “Zebi Travel” ne qytetin e Peshkopise, aty do gjeni nje sëri sherbimesh si: Bileta autobuzi, avioni dhe trageti, pagesa faturash te ujit…

       Recent Posts

        3 weeks ago

        Njoftim për tek aksi i Rrugës së Arbrit, bypass-Qafë Murrizë

        Dibër/ Njoftim nga Drejtoria Vendore e Policisë Dibër Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm në zonat malore të…
        3 weeks ago

        Shira me intensitet të lartë dhe borë në zonat malore, si do të jetë moti sot

        Vijon Shqipëria me vranësira dhe shira me intensitet të lartë në ultësirën perëndimore duke krijuar probleme të mëtejshme ndërsa në…
        3 weeks ago

        Tërmeti i fortë godet Qarkun Dibër

        Një tërmet i fortë është ndjerë pak minuta më parë në Qarkun e Dibrës Foto lajm se sa ka qenë…
        January 7, 2023

        Dibër, plas goma e një kamioni, punonjësi i Policisë Rrugore me iniciale T.T në gjendje të rëndë

        Dibër/informacion paraprak nga Drejtoria Vendore e Policisë Dibër Rreth orës 14.00, në vendin e quajtur ‘Qenok’, aksi rrugor Maqellarë-Peshkopi, një…
        January 6, 2023

        Surpriza Online Peshkopi/Dibër

        Gjerat me te bukura ndodhin krejt spontanisht dhe papritur Surprizoni te dashurit tuaj duke besuar stafin e Surpriza Diber ne…
        January 4, 2023

        Aksident tragjik në rrugën e Arbrit, tre viktima dhe katër të plagosur

        Njoftim: Rreth orës 18:15, në aksin rrugor Fushë Bulqizë-Shupenzë, në vendin e quajtur ‘Ura e Gjoricës’,  janë përfshirë në një…

        Te ndryshme

         February 20, 2020

         “ANA SHOP” Peshkopi

         December 21, 2022

         “Deni Kamera Sigurie”

         February 6, 2020

         “MoneyGram” Peshkopi

         Back to top button